Автор проекту “Казки Погорєлова” відкрив перший в місті Миколаєві інклюзивний простір на базі бібліотеки
В місті Миколаєві силами автора та команди проекту “Казки Погорєлова“відкрито перший інклюзивний простір для дитячого дозвілля та розвитку “Казка“, на базі дитячої бібліотеки “Колоbook“. Відвідати простір можуть всі бажаючі за розкладом роботи бібліотеки.
Основною метою було створення середовища де діти з особливими освітніми потребами можуть отримати більше можливостей у доступі до інформації та дозвілля, використовуючи сучасне інтерактивне обладнання здатне розвивати дрібну моторику, логіку та цифрові компетенції в ігровій формі. Великий розмір шрифту будь-якого контенту чи навіть його аудіовідтворення надасть більше можливостей тим дітям, яким це необхідно, а настільні ігри стануть об’єднуючи фактором для соціалізації дітей з особливими потребами разом з дітьми без таких – реалізуючи головний приклад інклюзії.
Робота центру спрямована на розширення можливостей дітей з особливими потребами: зробити соціальне середовище зручнішим, надати більше досвіду під час відвідування бібліотеки, покращити навички спілкування, розвинути творчі здібності та цифрові компетенції маленьких читачів. Тут кожна дитина знайде для себе заняття за інтересами.
Простір створено за кошти Громадського бюджету з ініціативи українського дитячого письменника Євгена Погорєлова, автора проекту “Казки Погорєлова“. Проект було подано у 2020 році, а як все починалось дивіться тут. Зазначається, що в межах проекту приміщення бібліотеки трансформувалося в сучасний багатофункціональний центр. Сюди придбали необхідну літературу та настільні ігри, дидактичний матеріал, меблі та найсучаснішу інтерактивну панель.
Завідувач новоствореного простору прокоментувала легкість та природність використання сучасного пристрою: “Інтерактивна панель з діагоналлю екрану 178 см – це як великий планшет, який можуть використовувати діти для навчання і розваг. Діти, які вміють користуватися звичайними гаджетами, з легкістю зможуть працювати й на цій великій інтерактивній панелі, якщо буде складно – допоможе бібліотекар”.
Для демонстрації моделей використання інтерактивної панелі в реальному середовищі були запрошені фахівці інклюзивно-ресурсного центру. На презентації були присутні вихованці реабілітаційного центру “Мрія”, які з легкістю взаємодіяли з обладнанням, демонструючи його користь та простоту використання. Вони із задоволенням складали пазли на інтерактивній панелі, грали на віртуальному піаніно, а також грали в настільні ігри майстрували креативні поробки та створювали пісочні анімації.
Придбане в рамках проєкту обладнання перетворило бібліотеку в заклад нового формату, здатний зацікавити сучасну дитину, надати їй можливості для розвитку та безпечного дозвілля. Новий простір є прикладом для масштабування подібних центрів по всій Україні.
“Діти з особливими освітніми потребами зазвичай мають більше волі, сильніший дух, більше прагнень, тому треба дати їм можливість розвитку та досягнення їхніх цілей”, – сказав Євген Погорєлов.
Інформація про Простір “Казка” у ЗМІ
Посилання