Гру 06, 2019 Fairy Блог 0

Як святкувати день Святого Миколая

Невід’ємною частиною культури українського народу є День Святого Миколая. А чи замислювалися Ви, щодо історії та традиції цього свята та чи святкують його в інших країнах? Як здивувати дитину і подарувати їй справжню казку?

Кожного року в перший місяць зими – 19 грудня православні християни відзначають День Святого Миколая. У католиків святкування відбувається 6 грудня.

З особливим хвилюванням діти чекають на появу Святого Миколая. Це свято багато значить і для дорослих, адже так приємно хоча б на мить стати чарівником і подарувати дитинці віру в казку та побачити ті оченята-вогники, які нетерпляче відкриватимуть подарунок.

Українські традиції на Миколая

В Україні в цей день заведено роздавати борги, пробачати образи та мріяти. Існує повір’я, що в цей день потрібно загадувати бажання. Зазвичай 19 грудня люди влаштовували веселі гуляння: зустрічалися з друзями, ходили в гості, каталися на санях та співали пісні.

За українськими традиціями, Святий Миколай дарує слухняним діткам подарунки – солодощі та книжки, а от для лінивих бешкетників він залишає палиці та вугілля. Також 19 грудня прийнято готувати тістечка у вигляді сніжинок, чобітків та роздавати усім знайомим з побажаннями здоров’я. В Україні деінде існує чудова традиція: варити узвар та кутю та частувати ними близьких людей.

Святий Миколай – вигаданий герой чи жива людина?

З історії відомо, що улюбленець усіх дітей – реальна людина. Він народився у 280 р. в місті Патарі у заможній родині. Він був єдиною та улюбленою дитиною у своїх батьків, які ростили сина віруючою та доброю людиною.

Після повноліття, Миколай втратив батьків, які залишили йому великий спадок. Та він всі кошти та майно роздавав нужденним. Підкидував золоті монети, іграшки, одяг, їжу, взуття, книжки в бідні сім’ї через вікна, пічні труби. Усі добрі справи, Микола робив анонімно.

Одного разу, він допоміг дуже бідному вдівцю, який планував віддавати свою доньку заміж. Сім’я нареченого не хотіла приймати дівчину через брак коштів. Миколай вирішив допомогти й підкинув золоті монети під подушку дівчини. Згодом, почали ширитись чутки, що це спустився ангел з небес і врятував бідну дівчину. Ці слова робили Миколу дуже щасливим та потрібним.

За своє життя він зробив чимало добрих справ: зцілював хворих, визволяв полонених, рятував невинних від смертної кари. Святий Миколай став головним героєм багатьох легенд та дитячих казок. Люди й по цей день шанують його як заступника та покровителя.

Цікаво, що навіть після смерті, його мощі зцілювали хворих, за що церква вирішила канонізувати його.

Як відзначають день Святого Миколая у світі

Австрія

Подарунки на Миколая чекають і в Австрії, тут діти виставляють начищені чобітки біля порогу, розвішують святкові шкарпетки та чекають на подарунки. Але тут існує цікаве повір’я, нібито по місту блукають чортики та лякають людей, а Святий Миколай заходить у будинок та розганяє усіляку нечисть.

США

Свято Миколая тут святкується разом із Різдвом – 25 грудня. Для того щоб отримати свої подарунки, дітям необхідно написати лист до Санти із переліком гарних вчинків, гарної поведінки та побажаннями. В очікуванні чарівника, діти розвішують святкові шкарпетки та залишають печиво з молоком, щоб добрий дідусь мав змогу перекусити та відпочити.

Голландія

З Днем Святого Миколая діточок вітають і в Голландії. Тут вважається, що Микола в’їжджає у місто на коні із своїми маленькими помічниками – негренятами. Мандруючи країною, він дарував дитячі іграшки, книжки та солодощі.

Зараз тут існує традиція влаштовувати театральне дійство та анонімно дарувати подарунки, розказуючи про кожну дитинку цікавий віршик.

Франція

У Франції, наприклад, у муніципалітеті Сан-Ніколя-де-Пор, День Святого Миколая – це свято, що влаштовують особливо помпезно. Французького Миколая звати Пер Ноель. Активісти керують величезною театралізованою ходою вечірніми вулицями. Очолює цю процесію, звісно, Св. Миколай, а поруч з ним крокує – привид, який тримає в руках різки: ними він легенько б’є неслухняних хлопчиків та дівчаток.

 

Італія

У Італії святого, що обдаровує дітей, звати Баббо Натале. Він завжди із відьмою Бефаною. Слухняним діткам вона дарує солодкі ласощі, а хуліганам – вуглинки. Сам Баббо Натале полюбляє  пролазити в будинки через комин, щоби покласти подаруночки в залишені  червоні шкарпетки.

Польща

А у Польщі ввечері напередодні Дня Св. Миколая, діточки розвішують білі панчохи біля каміна, сподіваючись у них вранці знайти цукерки та горішки. Ймовірно, ця традиція виникла ще за його життя. За легендою, одного разу довідавшись про трьох сестер, які не могли вийти заміж, бо не мали приданого, Св. Миколай вирішив вночі пробиратись крізь димохід до них в будинок, покласти кожній у панчоху по злитку золота.

Німеччина

В Німеччині ще в сиву давнину було прийнято в цей день дарувати дітям новий зимовий одяг. Пізніше, батьки стали робити це вночі, щоб їхні дочки та синочки повірили в магію Святого Миколая. Дуже цікаво, що окрім новеньких теплих сукенок, штанців, светриків та муфточок, дітям дарували й нові зошитки, різноманітні смаколики та найголовніше – книжечки! А що може бути кращим подарунком ніж гарна книжка? Книжка в подарунок – це чудова можливість провести час зі своєю дитиною, даруючи свою любов та увагу! Адже саме завдяки прочитаним історіям із книги, дитина вчиться долати свої страхи, бути допитливим та кмітливим!

Тож давайте разом, окрім відвідування усіляких заходів урочистого свята, не забудемо про традицію подарувати дитині одну чи декілька чудових розвиваючих книжок і разом поринути в їх світ, провести час разом і відчути дух цього світлого свята з користю для дитини.

Ми якраз підготували для вас наші розвиваючі “Казки Погорєлова” наповнені дивами, пригодами та важливими моральними цінностями. А ще, наші книжки написані двома мовами: українською та англійською 😉

ДІЗНАВАЙСЯ БІЛЬШЕ ПРО ДВОМОВНІ РОЗВИВАЮЧІ КАЗКИ ТА НІЧНИК, ЩО ЇХ РОЗПОВІДАЄ. 

ТИСНИ НА МАЛЮНОК

  

ПОПУЛЯРНІ РОЗВИВАЮЧІ ПРОДУКТИ

Читайте також