Сер 04, 2021 Fairy Блог 0

Презентація проекту Жовта стрічка

 

ПРЕС РЕЛІЗ ЖОВТОЇ СТРІЧКИ

Нещодавно у Миколаївській дитячій  бібліотеці “Колобук” пройшла прес-конференція соціальної ініціативи “Жовта Стрічка”. ЇЇ мета – маркування жовтою лінією сходових маршів у парках та скверах міста Миколаєва, а також в інших місцях громадського користування.

Таке маркування зазвичай використовується для позначення початку та кінця сходів для попередження людей з особливостями зору під час пересування містом. У жовтні 2020 року український дитячий письменник та автор проекту “Казки Погорєлова” – Євген Погорєлов – започаткував цю персональну соціальну ініціативу для того, щоб виправити в Миколаєві відсутність деяких державних будівельних норм, а головне зробити місто добрішим для людей. 

За 8 місяців роботи проекту “Жовта Стрічка” вдалося розмістити маркування у більш ніж 30 локаціях і ця цифра постійно збільшується. Робота “Жовтої Стрічки” відбувалась у двох напрямках

  1. Безпосереднє маркування сходових маршів
  2. Домовленості з соціально відповідальним бізнесом про відповідне інклюзивне оформлення вхідної групи у місцях загального користування, за які вони відповідають (магазини, Центри обслуговування клієнтів тощо).

По першому напрямку роботи були задіяні лише персональні ресурси автора проекту, а для фактичного виконання робіт – також долучились декілька волонтерів. Під час прес-конференції автора подякував тим, хто прокидався о 5й ранку, щоб зробити Миколаїв кращим.

У діалогах з місцевим мережевим бізнесом або всеукраїнським, що представлено в Миколаєві, вдалося залучити до процесу оформлення вхідних груп самостійних підприємців та частково великі всеукраїнські бренди. Натомість місцеві торговельні мережі не виявили особливого зацікавлення у соціальній відповідальності.

Несподіваним результатом за 8 місяців роботи стало те, що діяльність проекту “Жовта Стрічка” почала слугувати прикладом для комунальних служб міста, які в свою чергу почали оформлювати вхідні групи до комунальних установ.

Була представлена інтерактивна мапа локацій, місць загального користування, де відбулося маркування сходових маршів. Вона постійно оновлюється та завжди доступна. Більше інформації та інтерактивна мапа проекту завжди доступні на офіційній сторінці “Жовтої Стрічки” https://pogorelovtales.com/yes/

Інтерактивна мапа Жовтих Стрічок в місті Миколаїв

 

Хочемо подякувати представникам ЗМІ м.Миколаєва, Інше ТВ, 0512 UA, NickLife, Південна Правда, НИКВЕСТИ, Миколаївська Правда та ін, за висвітлення діяльності проекту та за участь у покращенні Миколаєва.

На сьогодні діяльність проекту триває та вже стала символом того, як бажання, ініціатива та діяльність однієї людини можуть покращити життя цілого міста без потреби в жодних повноваженнях, статусах та посадах. А також, не зважаючи на попередні опасіння щодо потреби у фінансових ресурсах, завдяки оптимізації процесів, проект функціонує на власні кошти та навіть відмовляється від додаткового фінансування від мешканців з інших міст. Уявіть, скільки всього кожен з нас може зробити, а краще спробуйте!

Актуальні новини та фотозвіти про перебіг покращення міста завжди доступний на сторінці проекту у Фейсбук: https://www.facebook.com/YeSMyko

Читайте також