КРИЖАНЕ СЕРЦЕ

Автор: за мотивами “Снігової Королеви” Ганса Крістіана Андерсена

Ідея: ця розповідь виховує в дітей сімейні цінності та дружність.

Основні події: Коли Ельза зрозуміла, що не може контролювати свої магічні здібності, вона втекла та збудувала крижаний палац на тигулях, тоді її молодша сестра, Анна, вирішила повернути її додому.

ПРИГОДИ КОТА МИРТІНА

Автор: Дмитро Павличко

Кіт Мартин – столичний мешканець, який потрапляє в село, де з ним відбуваються веселі й повчальні пригоди. Свою природну кмітливість герой віршованої казки Дмитра Павличка виявляє в усьому.

Українська аудіо казка, за програмою нової української школи для 1 класу.

Карлик Ніс

Автор: Вільгельм Гауфф

Ідея: казка навчає, що внутрішній світ набагато важливіший за зовнішню красу, також ця казка показує важливість дружби та довіри, підкреслює значення родини в житті людини

Основні події: зла чаклунка вкрала та перетворила Якова на потворного карлика, батьки його не впізнавали, а всі спроби повернутися у сім’ю були марними.

КІТ У ЧОБОТЯХ

Автор: Шарль Перро

Головна думка казки “Кіт у чоботях” – головна цінність – це не золото, а розум і кмітливість.

Головний герой Кіт – розумний, хитрий і дуже кмітливий казковий персонаж. Має незвичайну фантазію і легко втілює всі свої задуми. Цей твір вчить ніколи не сумувати, і з усмішкою долати всі життєві труднощі. Кмітливість та оптимізм допоможуть викрутитися з будь-якого становища.

[/vc_row]

Покахонтас

Автор: Уолт Дісней

Ідея: Покахонтас – благородна, добра та волелюбна принцеса, яка завдяки своєї хоробрості спасла свій народ і кохану людину. Покахонтас вміє самостійно приймати рішення та з відповідальністю вирішувати проблеми.

Основні події: з далекої Європи до американського берега приплив великий корабель із загадковими блідолицими людьми, які шукали в Новому Світі золото.

На континенті жила, в повній гармонії з природою, благородна дівчина Покахонтас. Одного разу їй приснився лякаючий сон, який означав наближення любові. Сон справдився: Капітан Джон Сміт, який також приїхав з Європи і Покахонтас полюбили один одного, але на їхньому шляху встала ворожнеча білих прибульців і індіанців.

Синя Борода

Автор: Шарль Перро

Казка французького літератора придбала популярність відразу ж, як тільки була написана. Інтерес читачів до цієї казці не згасає, а тільки збільшується.

Якби Синя Борода був здатний на ніжність, на щиру любов до дівчини, взятої їм в дружини, то він не залишав би в зв’язці ключів той самий ключик, яким заперечував заборонена двері.  Звичайно, жіноча цікавість, підігріте забороною проникати в таємницю, про яку було оголошено, що така таємниця існує – для багатьох жінок могло стати причиною будь-яких спроб хитрими шляхами дістати ключ від потайної кімнати. Але не кожна жінка зважилася б на занадто складні дії заради проникнення в невідому кімнату… Усі секрети дізнайтесь прослуховуючи аудіо казку українською мовою, що рекомендована для вивчення на уроках зарубіжної літератури.

ПРИНЦЕСА і ЖАБА 

Автор: Уолт Дісней

Ідея: У кожного персонажа є, чому повчитися: цілеспрямованості і працьовитості, умінню веселитися і насолоджуватися моментом, дружбі та відданості. Тіана головна героїня, приваблива і незалежна афроамериканка, наполеглива і працьовита, але при цьому добра і завжди готова прийти на допомогу другові. Вона любить свою матір, дорожить пам’яттю про батька і вірить, що кожен може досягти своєї мети, хоча шлях буде нелегкий.

Основні події: це стара казка на новий лад від студії Діснея. У сучасній історії за мотивами улюбленої казки події відбуваються у Новому Орлеані, батьківщині джазу. Головні герої – прекрасна принцеса та принц, якого перетворили на жабу. Щоб знову стати людиною, йому потрібен лише один поцілунок…Тільки тут ви побачите співочого крокодила, кумедного світлячка та багато чого іншого!

Мудра дівчина

Автор: Українська народна казка

Тема: зображення звичайної дівчини, яка вміє користуватися своїм розумом та розв’язувати складні завдання.

Ідея: У цій казці змальовано мудрість й винахідливість простих людей. Щирі почуття й повага до старших протиставляються у творі пи­хатості, жадібності, духовному убозтву користолюбців. Уславлення розуму, кмітливості, мудрості та обурення чванливістю, жадібністю й неосвіченістю.

Іссумбосі, або Хлопчик-Мізинчик

Автор: Японська народна казка

У давні часи жили в одному селі старий зі старою. Дітей у них не було, через що вони дуже сумували.

– Дай нам синочка, повтішай нас! – просили вони у Сонця.

І Сонце почуло їхні прохання. Одного разу вранці під персиковим деревом вони знайшли немовля – хлопчика. Правда, це був зовсім крихітний хлопчик, завбільшки з палець. Тому батьки назвали його Іссумбосі – хлопчик-мізинчик.

Подальші пригоди хлопчика слухайте в аудіо казці українською мовою.

[/vc_row]

[/vc_row]