Пеппі Довгапанчоха

Автор: Астрід Ліндгрен

Ідея: У творі втілюються усі дитячі мрії: сила, багатство та самостійність. Пригоди Пеппі сповнені оптимізму, що значно піднімає настрій та бадьорить, а дорослих ця казка вчить безпосередності.

Тема: головна героїня — сирота, Пеппі Довгапанчоха, у свої 9 років вона вже живе самостійно, мати її померла ще в ранньому дитинстві, а батько став вождем у африканському племені. Рудоволоса дівчинка постійно потрапляє в різні пригоди та перевиховати її не вдається нікому.

Аудіо казка українською мовою для молодшої школи.

ПІТЕР ПЕН (Уолт Дісней)

Автор:Джеймс Баррі

Ідея: ця казка навчає дітей вірити у диво, турбуватись про молодчих та трохи самостійності. Пітер пен — літаючий хлопчик, який живе у небувалії та іменований вождем “Зниклих Дітей”, він ніколи не дорослішає, а його головним ворогом є пірат, Капітан Крюк. У цій розповіді йдеться про знайомство Пітера із дітьми родини Дарлінгів, та про їх пригоди, що трапились під час подорожі до казкового острову.

ФАРБОВАНИЙ ЛИС

Автор: Іван Франко

Ідея: казка сповнена виховних моментів: по-перше, не слід брехати, правда все одно розкриється та може вилізти боком. По-друге, хвалькуватість та гордість завжди доводять до проблем, адже не завжди вдається виконати обіцяне. Тема: одного разу хвалькуватий лис втрапив у бочку із фарбою, відтоді у лісі з’явився небачений звір, синього кольору, якого усі боялись та почав наводити свої порядки.

Казка для початкових класів за програмою нової української школи.

КОРОЛЬ ЛЕВ

Автор: Уолт Дисней

Ідея: Сімба поєднує у собі багато моральних сторін, а завдяки його лідерським якостям та силі духу йому хочеться наслідувати, та водночас карає Шрама за його підлість та злість.

Тема: історія починається із народження Сімби нового — наслідника трону савани, але у заздрісного Шрама на цей рахунок були свої плани, тому він вбиває Муфасу, а юного Сімбу відправляє у вигнання.

СПЛЯЧА КРАСУНЯ

Автор: Шарль Перро

Ідея: основною мораллю є те, що кожна дрібниця має місце, вчить приділяти увагу деталям та передбачливості, те що мало трапитись обов’язково трапиться.

Тема: розповідь йдеться про принцесу на яку ображена чаклунка наслала прокльон, за яким вона мала померти, але її вдалось врятувати, замість цього вона проспала 100 років, а потім прокинулась від поцілунку принца та зажили вони щасливо.

Пригоди барона Мюнхгаузена

Автор: Рудольф Еріх Распе

Ідея: такі розповіді розвивають у дитини фантазію, гнучкість мислення та винахідливість, крім цього, небулиці написані дуже по доброму та можуть розвинути інтерес до вивчення історії, адже дійсно існувала така людина і цікаво було б дізнатись про його теревені зі справжнього життя.

Тема: Барон Мюнхгаузен — хвалько, який дуже любив при брехати у своїх історіях на рахунок своїх подвигів, які розповідав у різних шумних компаніях.

ТАРЗАН – король джунглів

Автор: Едгар Райс Барроуз

Ідея: у творі автор поєднує світи тварин та людей, демонструє, що це одне ціле, також кладе в основу засудження негативних якостей.

Тема: цікавість відбувається у джунглях: осиротілого хлопчика, на виховання взяли мавпи, згодом Тарзан став частиною їхньої родини, аж раптом з’явилися люди з експедицією.

 Стоптані черевички

Автори: Брати Грімм

Ідея: потрібно ділитись своїми мріями з оточуючими і якщо вони мають можливість то обов’язково допоможуть, та варто довіряти своїм почуттям, адже, якщо тобі здається, то тобі не здається.

Тема: король пообіцяв свою доньку у дружини та королівство в правління тому, хто дізнається де принцеси стоптують свої черевички ночами, солдат, що був проїздом у місці вирішив спробувати пошукати щастя.

ЛИСИЧКА-СЕСТРИЧКА і ВОВК-ПАНІБРАТ

Авторство: Українська народна казка

Ідея: не потрібно водитись із брехунами та слід дбайливо відноситись до чужих речей.

Тема: Вовочик образив Лисицю зламавши її сани, за що вона потім йому помстилась.

Вмикайте аудіо казку дитині на ніч, щоб виховувати дитину. За програмою молодших класів нової української школи.

НЕЗНАЙКО В СОНЯЧНОМУ МІСТІ

Автор: Микола Носов

Ідея: Потрібно обережно ставитись до своїх бажань та вчинків і завжди думати про наслідки, адже не завжди можна буде все виправити та повернуть на свої місця, навіть маючи чарівну паличку.

Тема: Отримавши чарівну паличку Незнайко зі своїми друзями вирушили у подорож до Сонячного міста.