Як ослик Мося

вчив друзів рахувати

Автор: Людмила Олександрук

Ослик Мося має дуже добре серце і веселу вдачу, але у нього зовсім немає друзів. Запитаєте: «Чому?». Та все тому, що наш ослик занадто сором’язливий і невпевнений у собі. Йому завжди здається, що він не досить розумний, не досить красивий, не досить спритний.

Хто ж з ним, з таким, захоче товаришувати? Які далі пригоди були у Мосі слухайте у казці.

Аудіо казка українською мовою, за програмою молодшої школи України.

Бременські музики

Автори: Брати Грімм

Об’єднавшись, четверо друзів знаходять потрібне їм житло і можливість безбідно жити, оскільки у кожного з чотирьох героїв є свої особливі якості.

Основна ідея казки: багато людей особливо вдало застосовують свої здібності, якщо знаходять відповідний їм колектив. Казка показує нам, що четверо друзів перемогли ворога, оскільки у важкий момент кожен зробив те, що добре вмів, а також завжди потрібно підтримувати друзів, не кидати їх у біді, знаходити вихід із скрутного становища.

Основні події: Осел, пес та кіт стали старими, а півня господар вирішив приготувати для своїх гостей. Всі тварини, опинившись разом, вирішують іти до міста Бремен у пошуках кращого життя. У дорозі вони зустрічають розбійників.  Які далі пригоди були у героїв слухайте у казці.

Аудіо казка українською мовою, за програмою 2 класу молодшої школи України.

ІВАНКО ТА ЧУГАЙСТИР

Автор: Михайло Коцюбинський

Казка “Іванко та Чугайстир” – уривок із повісті видатного українського письменника Михайла Коцюбинського “Тіні забутих предків”. Головним героєм перед читачем виступає хлопчик Іванко, який попри свої молоді літа вже багато чого знає. Знає він й про існування веселого Чугайстра, який просить в лісі стрічних в танець.

Основні події: Іванко має сопілку, на якій грає дивовижні пісні. Але хлопчика вони не задовольняють. Тож маючи обов’язок пасти Жовтаню та Голубаню, він йде в ліс з надією почути пісню Чугайстра.

Одного разу пасучи худобу, він видерся на самісінький верх. Почувши шум лісу, в його уяві перед ним постав Чугайстир…

Слухати аудіо казку українською, за програмою молодшої школи, щоб опанувати творчість українського письменника.

КАЧКА ДЖЕММА

Автор: Беатрікс Поттер

Ідея: Послухайте-но цікаву історію про качку на ім’я Джемма, а на прізвище Хлюпводиця. Так от, в одного фермера жила-була качка Джемма і її жахливо турбував той факт, що дружина фермера не дозволяла їй висиджувати своїх каченят. Які далі пригоди були, слухайте у казці.

Британська аудіо казка українською мовою, яку рекомендуємо слухати на ніч, щоб подарувати дитині приємний сон.

ГИДКЕ КАЧЕНЯ 

Автор: : Ганс Крістіан Андерсен

У качки вилупилися каченята. Одне з них було пізнім, та й зовні не вдалося. Стара качка налякала мати, що це індича, не інакше, але плавав він краще, ніж інші каченята. Всі мешканці пташиного двора нападали на гидке каченя, навіть пташниця відштовхувала від корму. Мати спочатку заступалася, але потім теж пішла проти потворного сина. Одного разу каченя не витримало і втекло у болота…

Далі у казці на каченя чекали великі пригоди, які врешті решт вчать як героя так і читача цінувати свою індивідуальність та небути схожим на інших.

Аудіо казка українською мовою, за програмою 2 класу нової української школи (НУШ та Інтелект України).

ДАВНЯ КАЗКА

Автор: Леся Українка

В одній країні жив талановитий Поет. Його пісні розходилися по всьому світу, були й порадою й розвагою. Якось поет, лежав у гая просто на стежині. Гурт мисливський за цілий день нічого не вполював, і лицар сам повертався стежиною. Побачивши Поета, посміявся, що той, напевно, чекає гостинця. Поет же відповів, що в нього є більше багатство — поле, небо, синє море і його думки, які скрізь гуляють на волі. Граф засміявся й сказав, що віддав би увесь той химерний, таємний світ за справжнє графство й замок.

Якось приїхав лицар Бертольдо до Поета й попросив допомогти йому завоювати серце прекрасної донни Ізідори. Поет написав серенаду, лицар проспівав її, здобув прихильність дівчини й одружився з нею. На весіллі було багато людей, тільки Поета забули запросити. Після того граф не раз отримував допомогу від Поета, та щоразу забував бути вдячним.

Драматична кінцівка твору Лесі Українки допомагає зрозуміти іронічність нашого життя. Аудіо казка Лесі Українки, українською мовою вивчається у 3 класі нової української школи.

КИРИЛО КОЖУМЯКА

Автор: Олександр Олесь

Казка про сильного Кирила Кожум’яка, який подолав підступного змія, звільнив з-під його влади красуню княжну і одружився на ній.

Кирило Кожум’яка — образ народного богатиря змієборця, ім’ям котрого згідно з легендою найменували Переяслів, персонаж давнього народного епосу, поширений на території східнослов’янських етносів за часів Київської Русі.

Аудіо казка  за програмою четвертого класу, входить до блоку вивчення літописних оповідань, міфів та легенд.

 БІДА  НАВЧИТЬ 

Автор: Леся Українка

Ідея: Про те як горобчика «біда навчила».

Вперше надруковано у 1891 році у журналі «Дзвінок».

МИШКОВА КАША

Автор: Микола Носов

Герої цієї книги пустотливі і життєрадісні діти. Вони потрапляють в різні історії, і вчаться вирішувати серйозні проблеми з гумором, бути сміливими, чесними, відданими і рішучими. Добрі й веселі розповіді обов’язково сподобаються вашій дитині.

Слухати аудіо казки для першого класу за програмою молодшої школи розділу зарубіжна література.

ПОДОРОЖ В КРАЇНУ НАВПАКИ

Автор: Василь Симоненко

Казка “Подорож у країну Навпаки” Василя Симоненка – це повчальна розповідь про те, чому Лесика, Толю й двох Володів більше не заманиш в чудну країну Навпаки.

В казці зображено країну-перевертня, Навпаки — заперечення бруду, розбійництва, невихованості, ледарства.

Спочатку хлопці відчувають радість і задоволення від того, що потрапили до чарівної країни й водночас терплять знущання і переслідування царя Невмиваки та його гвардії. Але після серйозних випробувань, вони виявляють бажання потрапити додому.

Аудіо казка для другого класу.