Лис 04, 2021 Fairy Блог 0

Затримка мовного розвитку: як допомогти малюку навчитись говорити? 

Про затримку мовного розвитку можна дізнатись у ранньому віці дитини. За думкою фахівців, особливості розвитку мовлення краще корегувати у віці трьох років, адже вже в п’ять років, лікування буде більш тривалим та складним. Досягти результатів можна, дотримуючись рекомендацій логопеда та психолога. Відхилення в мовленні не можна ігнорувати, регулярна робота над проблемою допоможе вчасно виправити ситуацію та до шестирічного віку дитина зможе чисто говорити, вільно спілкуватись з однолітками. 

ЗАТРИМКА МОВНОГО РОЗВИТКУ:
ЧИ ВАРТО БОЯТИСЬ ТА ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ ЗАГОВОРИТИ? 

Майже десять відсотків дітей у світі мають відхилення мовного розвитку. Більшість батьків починають панікувати, дізнавшись про ЗМР, але, слід зазначити, що цю проблему можна вирішити, залучившись допомогою невролога, психолога та логопеда. Лікарі можуть рекомендувати медикаментозне лікування, яке націлене на відновлення мови. Але ця допомога буде неефективною, без педагогічного впливу. Вирішувати проблему можна у комплексному підході, батьки мають не перекладати відповідальність виключно на лікарів, а також проводити спеціальні заняття з малюком вдома. 

Домашні вправи для розвитку мовлення дитини

Для того, щоб допомогти дитині із затримкою мовного розвитку, потрібно попрацювати над розвитком дрібної моторики рук. Ефективність методу пояснюється тим, що у корі головного мозку людини, відділи, які відповідають за розвиток дрібної ручної та артикуляційної моторики, знаходяться дуже близько і взаємопов’язані між собою. 

Попрацювати над дрібною моторикою малюка можна, використовуючи пазли, пластилін, конструктор. Краще використовувати фізичні пазли, але свою користь такою мають електронні пазли на екранах сучасних гаджетів. Подібний приклад є навіть на нашому сайті. 

Один із найбільш ефективних способів зацікавити дитину та попрацювати над дрібною моторикою – це малювання. Розмальовуючи улюблених персонажів у розмальовках, дитина повністю занурюється в інший світ, тим самим відбувається розвиток зорового сприйняття та ручної моторики. 

Для того, щоб заняття проходили цікавіше, слід комбінувати різні ігри, наприклад: “З пластиліну потрібно зліпити персонажа, якого дитина зобразила у розмальовці.” А коли дитина розмальовую персонажів та сюжети з відомих казок, це не лише сприяє затишній атмосфері для дитини, а й мотивує до занять, і виховує малечу.
Варіантів проведення таких ігор – безліч. Головне – це завзятість батьків та щире бажання увесь свій вільний час проводити за іграми з дитиною. Такі “розваги” допоможуть малюкові подолати проблему та весело провести час з найріднішими людьми.  

Ефект від занять швидко стане помітним, якщо займатись з дитиною регулярно, кожного дня в один той самий час. Таким чином, робота з фахівцями, а також домашні вправи краще засвоюються і стануть рятівними для вашого малюка.   

 Також дивіться цікавий матеріал Логопедичні вправи можна подивитись.

ПОПУЛЯРНІ РОЗВИВАЮЧІ ПРОДУКТИ

Читайте також