Кві 25, 2023 story Блог 0

Вивчення англійської мови непросте завдання для дорослої людини, для дитини ж це іноді стає важкою і нудною справою. Ми доведемо Вам, що це зовсім не так. У статті зібрано ТОП-10 порад як вчити англійську з дитиною цікаво і найголовніше ефективно.

1.Перегляд мультфільмів англійською

Перегляд мультиків має цілу низку плюсів. По-перше, діалоги персонажів побудовані так, що інтуїтивно дитині буде зрозуміло, про що говорять. По-друге, персонажі говорять чітко, повільно і дуже виразно, а яскравий відеоряд сприятиме запам’ятовуванню шляхом асоціацій. Тож прийшов час по-новому поглянути на світ Діснея, адже зараз можна мультфільми англійською дивитися онлайн.

2. Співайте разом англійські пісні для дітей

Чому потрібно співати, вивчаючи англійську? Коли ми співаємо, наша артикуляція візуально дещо перебільшена і дитині так легше її імітувати. Крім цього, у піснях багато повторень, за рахунок цього дитина швидше запам’ятовує нові слова і фрази.

3. Картки

Класичний спосіб вивчення нової лексики – словникові картки. На аркуші паперу поміщають слово, його переклад і зображення. Можна купити готові, але краще створити їх разом із дитиною. Картки використовують у багатьох іграх спрямованих на вивчення нової лексики. Уже під час створення дитина запам’ятовує англійські слова та їхнє значення.

4. “Домашній театр”

Розігруйте з дитиною невеликі сценки англійською або робіть “інсценізації” віршів, адже багато віршиків мають сюжет. Так дитина зможе не тільки вивчити мову, а й розвинути уяву та творчі здібності. Дитячі віршики англійською, як і пісні допомагають у вивчені мови.

5. Дитячі ігри по ролям

Один з основних стимулів до навчання є гра. Зокрема ігри по ролям допомагають дітям засвоїти нову лексику в цікавій ігровій формі. Представте вигадану ситуацію, уявіть цікавих для дитини героїв та розіграйте цю ситуацію використовуючи прості англійські слова та речення. Під час рольових ігор відбувається тренування: говоріння та сприйняття англійської мови на слух.

6. Ігри для дітей на смартфон (дивіться матеріал)

Світ нових технологій уже давно став частиною нашого життя. Вік, у якому діти знайомляться з цими технологіями, зменшується з кожним роком. Багато додатків і програм можуть узяти на себе навчальні функції, які раніше виконували іграшки, конструктори. Існує безліч навчальних програм та ігор на телефон. Так ваша дитина зможе завжди корисно проводити час зі своїм гаджетом.

7. Стікери

Напишіть з дитиною потрібні англійські слова, вирази тощо і розклейте їх по дому. Щодня повторюйте їх із дитиною, і вона зможе легко та швидко запам’ятати нові слова.

8. Пальчикові ігри англійською

Дуже важливою частиною роботи з розвитку дрібної моторики є “пальчикові ігри”, finger games або tickle games, які не лише розважають дитину, а ще й допомагають розвивати в дітей координацію рухів, стимулювати розвиток мовленнєвих навичок, підвищити увагу та, звісно ж, весело вчити англійську.

9 . “Англійські прогулянки”

У вивченні будь-якої мови необхідне постійне повторення пройденого матеріалу і практика. У випадку з дитиною нудні тести і зрізи знань не підходять. Тому замість них можна робити тематичні прогулянки. Наприклад, похід до зоопарку буде чудовою можливість повторити назви всіх тварин. Так дитина вчитиметься застосовувати знання на практиці.

10. Книги

Читання має головну перевагу перед усіма іншими способами вивчення англійської, саме під час читання дитина засвоює найскладнішу частину англійської – граматику та орфографію, під час читання в дитини за рахунок візуалізації слів на папері найкраще працює “асоціативний місток” (звучання-написання). Єдине, що треба зробити батькам це знайти справді цікаву книжку для своєї дитини. Якщо дитина не може ще самостійно читати, то тоді можна разом з дитиною починати читати найпростіші дитячі казки англійською мовою, так Ви проведете час разом і з користю.

Звісно корисним та дієвим інструментом для вивчення англійської є двомовні розвиваючі Казки Погорєлова. Український варіант допоможе виховати важливі моральні цінності і , а англійський переклад –  практикувати англійську. “Живий” переклад казок надасть дітям можливість читати текст “сучасною” англійською мовою. Маленький словничок допоможе дізнатися як звучать прислів’я, приказки та сталі вирази в англомовних країнах. І найголовніше-вони дуже цікаві!

Читайте також